Moje Boisko – Orlik 2012

ul. Szkolnaorlik
21-532 Łomazy

 

Godziny otwarcia:
wt - pt: 1400-2200
sob. - niedz.: 1200-2000

Orlik na Facebooku

 

Orlik 1 small

  

nasz or

Obiekt zrealizowany został w 2009 roku w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012”, który zakłada budowanie nowoczesnych, bezpiecznych i ogólnodostępnych kompleksów sportowych. Gmina Łomazy przystąpiła do tego programu w jego drugiej edycji.
Uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego z roku 2009 nasza gmina razem z czterema innymi gminami Powiatu Bialskiego została zakwalifikowana do realizacji projektu.
Prace projektowe zostały wykonane przez Firmę ARCHISPORT z Wrocławia. Natomiast wykonawcą budowy jest wyłoniona w postępowaniu przetargowym Firma AF- TERM z Lublina. Cykl budowy zamknął się w czasie trzech miesięcy od daty podpisania umowy.
W ramach kompleksu boisk wybudowano boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne do piłki siatkowej i koszykówki z możliwością gry w tenisa ziemnego oraz modułowe zaplecze socjalne.
Ogólny koszt inwestycji to kwota 1.040.000zł, w tym 333 tys. zł, otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki, 333 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego , pozostałe środki przeznaczyliśmy z budżetu Gminy Łomazy.

Obiekt sportowy na miarę XXI wieku służyć będzie wszystkim, którzy zechcą trenować, aby rozwijać sprawność fizyczną i zdobywać coraz lepsze rezultaty w rywalizacji sportowej.

Orlik 2