Koncert Jubileuszowy 10 – Lecia Śpiewającej Polski

sala operowa lomazyDnia 20 grudnia chór KANON Zespołu Szkół w Łomazach pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego wystąpił w koncercie jubileuszowym programu rozwoju chórów „Śpiewająca Polska”. Koncert miał miejsce w Sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Oprócz wspólnych wykonań pieśni chórzystki KANONU jako laureatki Wojewódzkiego Konkursu Akademii Chóralnej (maj 2016r.) samodzielnie zaśpiewały kompozycję Ennio Morricone „Cinema Paradiso”. Warto przypomnieć, że zespół KANON działa w Śpiewającej Polsce od 2010 roku, uczestnicząc w konkursach, szkoleniach i koncertach. W tym czasie „trzyma wciąż najwyższą formę” czego potwierdzeniem są wyniki licznych konkursów.

kanon lublin lomazy

KANON 7 – krotnie został uhonorowany najwyższym ZŁOTYM PASMEM. Jako laureat konkursów wojewódzkich koncertował w Filharmonii Lubelskiej, Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka”, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Kilkakrotnie zajął I miejsce w Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej i I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Chórów Szkolnych w Małaszewiczach.

Relacja z TVP Lublin: http://lublin.tvp.pl/28297868/program-spiewajaca-polska