Patriotycznie i biesiadnie w Studziance

studzianka lomazyPo raz trzeci w Studziance odbył się Przegląd Pieśni Biesiadnych i Patriotycznych „Ocalić od zapomnienia”. Impreza zorganizowana została 19 listopada 2016 roku w miejscowej świetlicy przez mieszkańców Studzianki i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka.

Swoją obecnością wydarzenie zaszczyciły władze gminne z Panem Wójtem Jerzym Czyżewskim i Panią Przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatą Derlukiewicz na czele. Wśród zaproszonych gości pojawili się także osoby wspierające od lat działania społeczne w Studziance tj. Pan Dyrektor GOK-u w Łomazach Ryszard Bielecki, Państwo Anna i Zbigniew Gołoś „Delikatesy Centrum” z Łomaz oraz Państwo Agnieszka i Marek Wilbik ze Studzianki. Wśród przedstawicieli mediów było radio BiPeR Małgorzata Mieńko i Mariusz Maksymiuk.

W spotkaniu udział wzięło 7 grup śpiewaczych z terenu powiatu bialskiego, które zaprezentowały przygotowany specjalnie na tę okazję repertuar. Oprócz gospodarzy „Studzianczan” ze Studzianki pojawiły się także: „Zielona Kalina” z Dubowa, „Luteńka” z Koszoł, „Bokinczanka” z Bokinki Królewskiej, „Biesiadnicy z Żeszczynki, „Pohulanka” z Kopytnika oraz „Razem” z Tucznej. Nie zabrakło także mieszkańców Studzianki. Po uroczystych przywitaniu przez Mirosławę Jaśkiewicz i Józefa Hołonowicza. Zespoły zaśpiewały pojedynczo, a następnie razem utwory patriotyczne i biesiadne. Dodatkową atrakcją wieczoru był przygotowany poczęstunek przez mieszkańców Studzianki, składający się z pysznych dań kuchni regionalnej. W dalszej części wieczoru nie zabrakło wspólnych śpiewów oraz zabawy tanecznej do późnych godzin nocnych.

Przegląd został zrealizowany w ramach realizacji zadania „Integracja w Studziance”, współfinansowanego ze środków Urzędu Gminy w Łomazach oraz Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka.

Galeria