ŚPIEWAM BO LUBIĘ - I miejsce na XVI Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Tucznej

spiewam bo lubie lomazy13 listopada 2016 r. odbył się w Tucznej XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej. W Festiwalu uczestniczyło 26 zespołów i chórów.

W kategorii IV Dorosłych ZESPÓŁ ŚPIEWAM BO LUBIĘ z Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach pod kierunkiem Arkadiusza Saczuka zajął I miejsce. Zespół wykonał dwie pieśni patriotyczne: „Znaj tę pieśń” – z muzyką i tekstem Ryszarda Bieleckiego oraz „Ojczyzna” pieśń z muzyką O. Emskiego (O.M. Żukowskiego) i tekstem Artura Oppmana.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Historia pieśni „Znaj tę pieśń”

nuty

Wsłuchaj się w echo dat, nie zapomnij!
Pamięć miej, poznać chciej bieg historii.
To twój dom, twój i nasz, ginę w mroku,
Abyś znał cenę łez, życia pokój.


Piosenkę - tekst i muzykę, napisał p. Ryszard Bielecki - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach w 1989 roku w okresie transformacji ustrojowej Rzeczypospolitej Polskiej. Po raz pierwszy została ona wykonana na akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada 1989r w Łomazach, obchodzonego po raz pierwszy w Łomazach w III RP. Piosenka została zauważona i doceniona w świecie muzycznym - opracowana przez Teatr Muzyczny S3 w Warszawie została zaprezentowana na uroczystym koncercie z okazji objęcia prezydentury przez Prezydenta Andrzeja Dudę we wrześniu 2015 roku w Otwocku. Autorowi Panu Ryszardowi Bieleckiemu składamy gratulacje i wyrazy uznania.