Przedsiębiorcą być!

lomazyWójt Gminy Łomazy w porozumieniu z Fundacją Wspierania Przedsiębiorczości TWOJA INICJATYWA organizuje bezpłatne szkolenia Przedsiębiorcą być! dla osób, które planują założyć własną działalność gospodarczą lub już ją prowadzących, które szukają możliwości rozwoju swojego biznesu, pragną się doszkalać i nawiązywać nowe relacje biznesowe.

Aby spotkanie mogło się odbyć grupa osób powinna liczyć co najmniej 15 osób. Zgłoszenia w sekretariacie Urzędu Gminy do 18.11.2016 r. tel. 83 341 70 03.

 

Tematyka szkoleń:

1. Dla aktywnych przedsiębiorców:
• Finanse w firmie – podstawowe zasady księgowości i podatków, ulgi dla przedsiębiorców,
środki trwałe w firmie, zagadnienia podatkowe dotyczące praktycznych aspektów
prowadzenia firmy.
Przedsiębiorcy sprawdzą czy w ich firmach można przeprowadzić optymalizację podatkową, na czym to polega i jakie daje oszczędności. Dowiedzą się czy wybrana formę opodatkowania i księgowania jest odpowiednia dla prowadzonego biznesu oraz dlaczego jest to jedna z najważniejszych kwestii w każdej firmie. Dodatkowo gdzie szukać pomocy prawnej.
• Źródła finansowania – kredyty, pożyczki, dotacje unijne, dofinansowanie na start i rozwój działalności gospodarczej.
Jak efektywnie wykorzystać dostępne formy finansowania i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie oraz ile można na takim wyborze zaoszczędzić, jak ten wybór wpływa na finanse firmy.
• Dotacje unijne – na czym polegają, jakie dają szanse i możliwości

2. Dla przyszłych przedsiębiorców:
• Rozpoczęcie działalności gospodarczej – procedury związane z zakładaniem firmy, obowiązki przedsiębiorcy, podstawowe zagadnienia prawne niezbędne do prowadzenia działalności. Potencjalni przedsiębiorcy dowiedzą się jak efektywnie i mądrze podjąć początkowe decyzje ws. założenia działalności gospodarczej. Jakie konsekwencje podjętej decyzji, jakie są prawa i obowiązki przedsiębiorcy oraz jakie są najczęstsze problemy początkujących przedsiębiorców i jak je umiejętnie eliminować.
• Finanse w firmie – podstawowe zasady księgowości i podatków, różnice pomiędzy różnymi sposobami opodatkowania. Ulgi dla przedsiębiorców, środki trwałe w firmie. Nowi przedsiębiorcy dowiedzą się o najważniejszych kwestiach księgowości w firmie, jak wybór formy księgowania wpłynie na ich firmę i jej rozwój. Podstawowe możliwości optymalizacji podatkowej oraz korzyści jakie niesie ona dla finansów firmy. Dodatkowo gdzie szukać pomocy prawnej.
• Źródła finansowania – kredyty, pożyczki, dotacje unijne, dofinansowanie na start i rozwój
działalności gospodarczej.
Jak efektywnie wykorzystać dostępne formy finansowania dla początkujących firm i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie oraz ile można na takim wyborze zaoszczędzić.
• Dotacje unijne – na czym polegają, jakie dają szanse i możliwości.