SIEĆ NA KULTURĘ

logo projektuW imieniu Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizujemy projekt SIEĆ NA KULTURĘ, który jest w 100% współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 Celem projektu jest m.in. szkolenie dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat z zakresu umiejętności cyfrowych.

Czy wiedzieli Państwo, że za kilka dekad na rynku pracy może już nie być miejsca dla człowieka?  Czy za kilkanaście - kilkadziesiąt lat nadal będziemy pracować w obecnych zawodach? Te pytania dziś wydawać się mogą może nieco na wyrost, jednak zgodnie z prognozami World Economic Forum ok. 65% dzieci, które dziś są w tzw. wieku szkolnym będzie pracowało w profesjach, których dziś jeszcze nie ma. Ponadto zawody, które dziś wykonują miliony osób na całym świecie, przede wszystkim związane z branżą produkcyjną, czy też szeroko rozumianą pracą biurową, mają przejąć roboty oraz sztuczna inteligencja.

 

Skoro świat, a co za tym idzie, rynek pracy ewoluuje w stronę innowacyjnych, cyfrowych i digitalnych rozwiązań, permanentnych zmian nakręcających szeroko rozumiany postęp zestaw jakich umiejętności sprawi, że pracownik przyszłości będzie potrafił nie tylko „odnaleźć" się na ryku pracy, ale także osiągać ponadprzeciętne rezultaty? Katalog jakich kompetencji stanie się kluczem do zatrudniania pracowników teraz i w przyszłości?

 

To bardzo ważne by iść z duchem czasu i przygotować nasze dzieci do świata, który już niebawem stanie się dla nich nową rzeczywistością.

Więcej na https://www.siecnakulture.pl/szkolenia/