Łomaskie Strony nr 84

lomaskie strony

Drodzy czytelnicy, oddajemy do Państwa rąk bardzo wiosenny, nastrajający optymizmem kolejny już numer Łomaskich Stron. Mamy nadzieję, że młodzież szkolna paląc w ognisku marzannę na dobre wyprosiła z naszej gminy nieugiętą zimę i nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą wiele spokojnych, pełnych odpoczynku i rodzinnego ciepła dni.

 

Nasi mieszkańcy i przyjaciele gminy zadbali o świąteczny wystrój domów podczas Kiermaszu Wielkanocnego, a samorząd gminny dokłada swoją cegiełkę do dobrego nastroju prezentując inwestycyjne dokonania ostatnich dwóch miesięcy, jak i plany na kolejne, dzięki którym znacznie poprawi się komfort życia. A działo się całkiem sporo: podpisano umowy na wykonanie dokumentacji i nawierzchni dróg, pojawił się czujnik, który będzie monitorował jakość powietrza, a osoby niepełnosprawne będą podróżowały nowym, wygodnym samochodem. Stanęliśmy na wysokości zadania wspierając darami i oferując nasze gościnne progi uchodźcom z objętej wojną Ukrainy.

 

Na łamach publikacji prezentujemy najciekawsze wydarzenia kulturalne, edukacyjne i sportowe. Relacjonujemy m.in. szeroko zakrojoną pomoc obywatelom Ukrainy, gminne obchody Dnia Kobiet, szkolne powitanie wiosny i wielkanocny kiermasz. Zapalamy pierwszą świeczkę na urodzinowym torcie Klubu Malucha i COM w Dubowie. W rocznice śmierci wspominamy zasłużonych dla gminy Kazimierza Kusznierów i Ryszarda Rybickiego. Z dumą chwalimy się mistrzowskimi dokonaniami uczniów naszych szkół. W numerze nie zabrakło również bieżących komunikatów i ważnych informacji, które pozwolą Państwu nie zapomnieć o istotnych sprawach urzędowych oraz zapoznać się z bieżącymi ofertami dla rolników i przedsiębiorców.


Życzymy przyjemnej lektury.

 
Łomaskie strony nr 84