Punkt potwierdzający profil zaufany w Urzędzie Gminy Łomazy

 

Profil Zaufany - LogoGmina Łomazy uzyskała od Ministra Cyfryzacji funkcje punktu potwierdzającego profil zaufany ePUAP

 

Czym jest profil zaufany?

Profil Zaufany ePUAP to bezpłatny podpis elektroniczny, dzięki któremu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu. Identyfikuje osobę, która ten podpis wykorzystuje. Cały proces wykorzystania Profilu będzie odbywać się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

 

W jaki sposób będzie można założyć Profil Zaufany ePUAP?

Należy najpierw założyć konto użytkownika na portalu ePUAP (www.epuap.gov.pl), z którego wysyłamy wniosek o potwierdzenie Profilu Zaufanego ePUAP. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie Profilu w Urzędzie Gminy (czyli trzeba się będzie jedyny raz udać się do urzędu). W urzędzie dokumentujemy przed urzędnikiem swoje dane osobowe, który porównuje je z wprowadzonymi do systemu. Po pozytywnej weryfikacji danych, na podstawie przedłożonego dowodu osobistego, konto założone na portalu ePUAP zyskuje status Profilu Zaufanego.

Po uwiarygodnieniu danych właściciel profilu zaufanego może posługiwać się nim w kontaktach z administracją w sposób podobny, jak podpisem elektronicznym.

 

Gdzie potwierdzić profil zaufany?

Urząd Gminy Łomazy
pok. nr 17
Plac Jagielloński 27,  21-532 Łomazy

tel.: 833417076