Drugi przegląd pieśni w Studziance

ocalic od zapomnienia studzianka lomazyPo raz drugi w Studziance odbył się przegląd pieśni biesiadnych i patriotycznych „Ocalić od zapomnienia”. Inicjatywa mieszkańców Studzianki zyskuje coraz większe zainteresowanie. 6 listopada 2015 roku w miejscowej świetlicy każda z formacji zaprezentowała przygotowany na tę okoliczność repertuar. Impreza nawiązywała w szczególności do Dnia Niepodległości i 97 rocznicy tej uroczystości.

W spotkaniu udział wzięło 8 grup śpiewaczych z terenu powiatu bialskiego. Najliczniej reprezentowana była Gmina Łomazy. Oprócz gospodarzy „Studzianczanie” ze Studzianki pojawiły się następujące zespoły: „Zielona Kalina” z Dubowa, „Śpiewam Bo Lubię” z Łomaz, „Luteńka” z Koszoł. Z terenu powiatu bialskiego wystąpiły: „Bokinczanka” z Bokinki Królewskiej, „Tęcza” z Dąbrowicy Dużej, „Kaczeńce” z Czosnówki oraz „Razem” z Tucznej. Ponadto zaproszenia przyjęły Władze Gminne, które uczestniczyły w tym wydarzeniu.ocalic od zapomnienia studzianka lomazy2

Grupy śpiewały pojedynczo i wspólnie. Każda z ekip otrzymała w podziękowaniu pamiątkowe dyplomy od organizatorów oraz pamiątkową statuetkę z rąk Angeliki Goławskiej Wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka.

Przegląd został zrealizowany w ramach realizacji zadania „Integracja w Studziance” współfinansowanego ze środków Urzędu Gminy w Łomazach oraz stowarzyszenia. Oprawę kulinarną tego dnia przygotowali mieszkańcy Studzianki serwując pyszne dania tatarskie i regionalne.

Autor: Łukasz Węda