Spotkanie opłatkowe seniorów w gminie Łomazy

as oplatekW ramach projektu „Aktywny senior!” 21 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów. Poprzedzone zostało warsztatami kulinarnymi, podczas których seniorzy przyrządzili tradycyjne potrawy wigilijne. Przygotowane zostały m.in. uszka z grzybami, czerwony barszcz, kapusta z grzybami, ryba po grecku, śledź z cebulą, racuchy, kluski z makiem oraz kompot z suszonych owoców.

as oplatek2Po wspólnym gotowaniu, nakryciu do stołu, a także wykonaniu świątecznych dekoracji na stołach, seniorzy wraz z zaproszonymi gośćmi dzielili się opłatkiem i składali bożonarodzeniowe życzenia.

as oplatek1Uczestnicy wspólnie, aktywnie śpiewali kolędy i pastorałki. W czasie spotkania panował świąteczny, radosny nastrój, który podtrzymał Pan Paweł Tokarski akompaniując na gitarze. Podczas spotkania świąteczne życzenia złożył wójt gminy Jerzy Czyżewski.

 

Projekt „Aktywny senior!” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 11 – Włączenie społeczne, Działanie 11.2 – Usługi społeczne i zdrowotne.