Łomaski Festiwal Kultury

festiwal kultury lomazy impreza festyn wakacje8 lipca odbył się Łomaski Festiwal Kultury oraz Jubileusz 450 - lecia nadania praw miejskich miejscowości Łomazy. Tuż przed oficjalnym otwarciem imprezy przez Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Łomaz.

W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego głos zabrał Tadeusz Sławecki. Po rozpoczęciu festiwalu sceną zawładnęły zespoły ludowe i folkowe z terenu powiatu bialskiego. Ich występy przeplatane były pytaniami konkursowymi kierowanymi do dzieci i młodzieży w ramach promowania ochrony środowiska. Zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć prace twórców, artystów i rzemieślników, których stoiska ustawione były na płycie stadionu, jak również mieli możliwość otrzymać specjalnie wybitą jubileuszową monetę. Na stoisku Poczty Polskiej można było zaopatrzyć się w "łomaską" pocztówkę. Nie zabrakło czegoś dla ciała. Podczas prezentacji uczty staropolskiej kosztowano potrawy według przepisów z XVII wieku. Inną ciekawą atrakcją był obóz wojskowy gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w łucznictwie czy szermierce oraz zapoznać się z obsługą broni czarnoprochowej. Po występach zespołów ludowych i folkowych przyszedł czas na mocniejsze brzmienie. Na scenie zaprezentował się zespół TENTATIVE z Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach a zaraz po nim zespół KEMAH z Radzynia Podlaskiego przypomniał wiecznie żywą muzykę Beatlesów. Widzowie na chwilę powrócili do ludowych klimatów podczas występu Kapeli PODLASIACY. Muzykę starej Warszawy oraz trochę własnej twórczości zaprezentowała kapela KLAWA FERAJNA z Białej Podlaskiej. Długo wyczekiwaną część do zabawy rozpoczął koncert Sylwii Zawiślak. Kolejnym punktem programu była gwiazda muzyki Disco Polo EXTAZY która jednocześnie rozpoczęła koncerty w ramach Jubileuszu 450 – lecia nadania praw miejskich miejscowości Łomazy. Na chwilę odpoczynku zaprosił teatr ognia PROMETEO, który zaprezentował taniec z ogniem. Następnie na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru STACHURSKY. Rozbawiona publiczność zakończyła imprezę dyskoteką z DJ. Fantomaszem.


Organizatorem imprezy był: Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Łomazach oraz Łomaskim Stowarzyszeniem Rozwoju.
Patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.
Realizator: Wschodnie Konsorcjum Ewentowe

Galeria
Film