„WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA”

huszcza wszyscy polacyDnia 10 czerwca 2018 r. na boisku Szkoły Podstawowej w Huszczy odbył się piknik rodzinny „ Wszyscy Polacy to jedna rodzina” zorganizowany przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Huszczy, w ramach szkolnych i gminnych kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, Postaw na rodzinę i Reaguj na przemoc. Patronat medialny sprawowało Radio Biper.

Na imprezę środowiskową przybyło wielu zaproszonych gości. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy Dorota Pawłowska serdecznie powitała Radnego Powiatu Bialskiego, kierownika KRUS w Białej Podlaskiej Marka Uścińskiego, Sekretarz Gminy Łomazy Mariannę Łojewską, pracownicę oświaty Janinę Olichwirowicz, Wic-przewodniczącego Rady Gminy Łomazy Andrzeja Wińskiego oraz Radnych Gminy Łomazy Elżbietę Moszkowską, Mirosławę Hołownia, Mirosława Szutko, sołtysów wsi Huszcza Joannę Malewicz, Tomasza Hołownię i sołtysa wsi Kopytnik Zbigniewa Głowackiego oraz dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Bogumiłę Wińską, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Ryszarda Bieleckiego i operatora muzycznego Arkadiusza Saczuka. Powitała również gorąco zespoły ludowe oraz dzieci, młodzież i dorosłych z Gminy Łomazy. Opieką medyczną objęła wszystkich zaproszona gościnnie pielęgniarka szkolna Ewa Piętka.

Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom pikniku bardzo dużo atrakcji. Dla najmłodszych dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, zabawy na placu zabaw oraz zabawy rytmiczno-ruchowe z animatorem Jackiem Marczukiem. Były też rozgrywki sportowe dla miłośników piłki siatkowej i piłki nożnej. Bardzo dużym powodzeniem cieszył się tor przeszkód, który chętnie pokonywały rodziny. Za zaliczenie wszystkich przeszkód zawodnicy otrzymywali piknikowe medale pamiątkowe. Przeprowadzono też rodzinny konkurs plastyczny. Każda rodzina biorąca udział w konkursie przedstawiała swoje plany wakacyjne. Wszyscy uczestnicy za swoją twórczość plastyczną otrzymali nagrody. Medale i nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach, w ramach prowadzonych kampanii.


Piknik uświetniły zespoły ludowe z Gminy Łomazy „ Pohulanka” z Kopytnika oraz „ Luteńka” z Koszoł. Ludowe rytmy wszystkim bardzo się podobały. W ślad za nimi ruszyli artyści ze Szkoły Podstawowej w Huszczy. Najmłodsi aktorzy z koła teatralnego pod kierunkiem Danuty Nazarewicz zaśpiewali piosenki ludowe: „ Czerwone jagody” , „ Głęboka studzienka”, „ Zasiali Górale” oraz „ Moja wesoła rodzinka” i „ Wiosna w ogródku”, recytowali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, wykonali układ taneczny „ Sałatka owocowa z polewą czekoladową”. Starszacy, pod kierunkiem Barbary Hołownia i Katarzyny Bańkowskiej, śpiewali piosenki dla mamy i przedstawili skecz o rodzinie. Widownia wszystkich artystów nagrodziła gromkimi brawami.


Atrakcji nie było końca, gdyż na boisku pojawił się wóz strażacki OSP w Huszczy. Dzieci polewały wodą z armatki wodnej, uruchamiały syrenę i siedziały w wozie. Podczas pikniku każdy mógł objadać się popcornem, watą cukrową, ciasteczkami oraz pieczoną na grillu kiełbaską z bułeczką i wszystko popijać napojami.


Dzień ten był wspaniały, bo nikt się nie nudził. Spędziliśmy go w gronie polskich rodzin, w naszej małej Ojczyźnie – Huszczy. Był dla wszystkich zabawą, radością oraz nauką. POGODA TEŻ BYŁA SUPER!

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za okazane wsparcie w organizację imprezy:
Wójtowi Gminy Łomazy Jerzemu Czyżewskiemu
Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach
Radzie Sołeckiej Huszcza Pierwsza
Radzie Sołeckiej Huszcza Druga
Dyrektorowi GOK w Łomazach Ryszardowi Bieleckiemu
Pielęgniarce szkolnej Ewie Piętka
Nauczycielom i rodzicom Szkoły Podstawowej w Huszczy

 

Wszystkim uczestnikom pikniku rodzinnego „ Wszyscy Polacy To Jedna Rodzina”, dziękujemy za przybycie i udział w imprezie.

Galeria