Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną w Łomazach

ferieInstytucje, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach zapewniły zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.
Pierwsze dwa dni ferii upłynęły twórczo na warsztatach plastycznych gdzie uczestnicy wykonywali ozdobne misy i miseczki z masy papierowej oraz inicjały techniką quilligu. Kolejna dwa dni to atrakcje muzyczne. Gry i zabawy muzyczne łączyły się z doskonaleniem śpiewu. Dużo radości dostarczyła oparta na grach platforma KHOOT. Tydzień dopełnił wspólny wyjazd do Białej Podlaskiej na lodowisko.

Druga połowa ferii rozpoczęła się od spotkania z Teatrem Lalek IGRASZKA. Przedstawienie "Magiczny miód", a przede wszystkim kontakt z aktorami - Pawłem Kołodziejskim, Przemysławem Śmiechem - i ich lalkami zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Wtorek to wspólne układanie puzzli w Gminnej Bibliotece Publicznej pod profesjonalnym okiem Pani Iwony Kożuchowskiej - oligofrenopedagoga Zespołu Szkół w Łomazach. Była to również okazją do oderwania się od urządzeń informatycznych i spędzenia wspólnego czasu z przyjaciółmi. Miseczki, dzbanuszki a nawet serduszka z gliny. To wszystko można było wykonać podczas warsztatów garncarskich które odbyły się 8 lutego w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Na zakończenie ferii duża grupa bo 55 osobowa jeszcze raz wyjechała na bialskie lodowisko.

Galeria