CZWARTE ZWYCIĘSTWO GIMNAZJUM W ŁOMAZACH

DSC 0252CZWARTE ZWYCIĘSTWO GIMNAZJUM IM. UNITÓW PODLASKICH W ŁOMAZACH WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

W dniu 30.11.2017 w szkole podstawowej w Rossoszu dokonano podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2016/2017 organizowanego przez Bialski Szkolny Związek Sportowy.

Nasze gimnazjum zwyciężyło klasyfikację generalną Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych w powiecie bialskim. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych powyżej stu uczniów Nasza szkoła wywalczyła miejsce trzecie. Puchar i dyplom za wywalczenie pierwszego miejsca w sportowej Gimnazjadzie odebrali nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk oraz pretendent do tytułu Najlepszego Sportowca Naszego gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 - uczennica Justyna Bajkowska.


Przedstawicielami Naszej szkoły podstawowej podczas tej uroczystości byli nauczyciel wychowania fizycznego Pan Artur Romaniuk oraz Najlepszy Sportowiec Naszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 - uczennica Aneta Nowosielska. Podczas uroczystości - w czteroosobowym składzie - zaprezentowała się sekcja sportów walki z Naszej szkoły. Pod opieką swego trenera demonstrowała wybrane elementy treningowe.


Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska otrzymała od starosty bialskiego pisemne Podziękowanie za tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną.


Zwycięstwo Naszego gimnazjum w rywalizacji sportowej, powiatowej Gimnazjady w roku szkolnym 2016/2017 to powtórka sukcesów z trzech poprzednich lat. Byliśmy najlepsi latach 2015/2016, 2014/2015 i 2013/2014. Nasza szkoła podstawowa powtórzyła wynik wywalczony trzy lata wcześniej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
W związku z powyższym podziękowania adresuję do:
- wszystkich uczniów, za zaangażowanie w rozwijanie swojej sprawności i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych,
- nauczycieli wychowania fizycznego, za planowanie, organizowanie i nadzorowanie pracy uczniów oraz trud i poświęcenie związane z organizacją wyjazdów na zawody sportowe,
- Dyrektorów Zespołu Szkół w Łomazach - Pani Anny Filipiuk i Pani Bogumiły Wińskiej, za tworzenie w Naszej szkole odpowiednich warunków do rozwoju sportu dzieci i młodzieży.
- Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za przychylność w sprawie organizacji wyjazdów Naszych uczniów na zawody sportowe Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej na terenie całego powiatu bialskiego.


Marek Prokopiuk

 http://niwkalomazy.webnode.com/