Echo Studzianki nr 33

studzianka lomazyJuż po raz trzydziesty trzeci zapraszamy do lektury kwartalnika „Echo Studzianki”. Jak w każdym wydaniu tak i w tym prezentujemy przegląd wydarzeń i aktywności mieszkańców naszej miejscowości w trzecim kwartale 2017 roku.

Przedstawiamy dalsze dzieje szkoły podstawowej w Studziance w jej czwartej części. Publikujemy także dokumenty dotyczące rodziny Szenejków, w tym bardzo ciekawy akt nadania przywileju dla młynarzy łomaskich z 1672 roku, który znajduje się w zbiorach Archiwum Państwowym w Siedlcach. Nie zabrakło także działu tematyki tatarskiej w którym piszemy o udziale Tatarów Bialskich w powstaniu kościuszkowskim. Prezentujemy relację z 9. Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną. Piszemy także o Tatarskim Turnieju Łuczniczym. Tak jak zawsze zachęcamy do przejrzenia stałych rubryk, takich jak Studzianka w starej fotografii i kącik poetycki. Przygotowaliśmy także coś dla najmłodszych. Zapraszamy jednocześnie do udziału w konkursie wiedzy o Studziance. Życzymy miłej lektury.

Echo Studzianki nr 33

Spis wszystkich artykułów kwartalnika "Echo Studzianki" nr 1-33 dostępny jest tutaj: http://www.studzianka.pl/echo_studziankibibliografia.htm