Podsumowanie Osiągnięć Sportowych Naszych Gimnazjalistów w Gimnazjadzie 2016/2017

niwkaW dniu 16.06.2017 w hali sportowej Zespołu Szkół Łomazach Zarząd Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA dokonał podsumowania osiągnięć sportowych Naszych gimnazjalistów w Gimnazjadzie 2016/2017.


W obecności Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anny Filipiuk, Wicedyrektora Pani Doroty Biesiada, nauczycieli i uczniów Naszego gimnazjum odnotowano kolejne po latach 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016, CZWARTE ZWYCIĘSTWO NASZEGO GIMNAZJUM WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM GIMNAZJADY organizowanej w powiecie bialskim przez Bialski Szkolny Związek Sportowy i finansowanej przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Przedstawiono najważniejsze osiągnięcia sportowe w Gimnazjadzie 2016/2017.

gimnazjada lomazy


1.Najwyższy wynik Naszej drużyny:
a. I miejsce w finale powiatu bialskiego w piłce ręcznej dziewcząt, Tuczna, 07.03.2017,
b. III miejsce w finale rejonu bialskiego w piłce ręcznej dziewcząt, Łuków, 16.03.2017.

2.Największa liczba punktów współzawodnictwa sportowego wśród gimnazjów powiatu bialskiego zdobyta w:
a. IV Powiatowych Biegach Przełajowych, Rokitno, 15.09.2016,
b. XXVI Powiatowych Biegach Ulicznych, Terespol, 22.09.2016,
c. I Powiatowym Biegu Przyjaźni Bohaterów II Wojny Światowej, Swory, 04.10.2016,
d. Przełajowych Biegach Niepodległości, Janów Podlaski, 10.11.2016,
e. IX Powiatowych Biegach Katyńskich, Terespol, 26.04.2017,
f. IV Kościuszkowskich Biegach Ulicznych, Leśna Podlaska, 19.05.2017.


3. Miejsca wywalczone przez Nasze drużyny na podium powiatu bialskiego:
a. I miejsce w finale powiatu bialskiego w piłce ręcznej dziewcząt, Tuczna, 07.03.2017,
b. II miejsce w pływaniu drużynowym dziewcząt, Międzyrzec Podl., 25.11.2016,
c. II miejsce w pływaniu drużynowym chłopców, Międzyrzec Podl., 25.11.2016,
d. III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt, Wisznice, 28.09.2016,
e. III miejsce w koszykówce dziewcząt, Konstantynów, 10.03.2017.

4. Nasi najbardziej utytułowani sportowcy:
a. Bajkowska Justyna
- Srebrna medalistka IV Powiatowych Biegów Przełajowych, Rokitno, 15.09.2016,
- Złota medalistka Przełajowych Biegów Niepodległości, Janów Podlaski, 10.11.2016,
- Złota medalistka IX Powiatowych Biegów Katyńskich, Terespol, 26.04.2017,
- Złota medalistka IV Kościuszkowskich Biegów Ulicznych, Leśna Podlaska, 19.05.2017,
- Srebrna medalistka XII Ulicznego Biegu Papieskiego, Janów Podlaski, 26.05.2017,


b. Hordejuk Daria
- Brązowa medalistka w XXVI Powiatowych Biegach Ulicznych, Terespol, 22.09.2016,
- Brązowa medalistka w Przełajowych Biegach Niepodległości, Janów Podlaski, 10.11.2016,
- Srebrna medalistka w IV Biegu Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich, Międzyrzec Podlaski, 10.04.2017,
- Złota medalistka w IX Powiatowych Biegach Katyńskich, Terespol, 26.04.2017,
- Brązowa medalistka w IV Kościuszkowskich Biegach Ulicznych, Leśna Podlaska, 19.05.2017,

c. Przyłucka Ewelina
-Srebrna medalistka w XXVI Powiatowych Biegach Ulicznych, Gimnazjada, Terespol, 22.09.2016,
-Złota medalistka w I Powiatowym Biegu Przyjaźni Bohaterów II Wojny Światowej, Gimnazjada, Swory, 04.10.2016,
-Brązowa medalistka IV Biegu Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich, Międzyrzec Podlaski, 10.04.2017,
- Srebrna medalistka IV Kościuszkowskich Biegach Ulicznych, Leśna Podlaska, 19.05.2017,


d. Stanilewicz Adrian
- Srebrny medalista w XXVI Powiatowych Biegach Ulicznych, Terespol, 22.09.2016,
- Srebrny medalista w I Powiatowym Biegu Przyjaźni Bohaterów II Wojny Światowej, Swory, 04.10.2016,
- Złoty medalista w Przełajowych Biegach Niepodległości, Janów Podlaski, 10.11.2016,
- Srebrny medalista w IV Biegu Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich, Międzyrzec Podlaski, 10.04.2017,
- Srebrny medalista w IX Powiatowych Biegach Katyńskich, Terespol, 26.04.2017,
- Złoty medalista w IV Kościuszkowskich Biegach Ulicznych, Leśna Podlaska, 19.05.2017,
- Złoty medalista w XII Uliczny Biegu Papieskim, Janów Podlaski, 26.05.2017.

gimnazjada lomazy2


5. Miejsca na podium powiatu bialskiego wywalczyli indywidualnie również:


a. Bajkowski Łukasz
- brązowy medalista w I Powiatowym Biegu Przyjaźni Bohaterów II Wojny Światowej, Swory, 04.10.2016;


b. Hołownia Jolanta
- brązowa medalistka w I Powiatowym Biegu Przyjaźni Bohaterów II Wojny Światowej, Swory, 04.10.2016;
- brązowa medalistka w IV Kościuszkowskich Biegach Ulicznych, Leśna Podlaska, 19.05.2017


c. Tokarski Bartosz
- brązowy medalista w IV Kościuszkowskich Biegach Ulicznych, Leśna Podlaska, 19.05.2017

 

Wręczono nagrody uczniom najbardziej zasłużonym w dziedzinie masowego sportu szkolnego. Nagrodzono uczennice tworzące drużynę piłki ręcznej w rozgrywkach Gimnazjady, które wywalczyły w roku szkolnym 2016/2017 najwyższy wynik drużynowy.
Ucznia Adriana Stanilewicza nagrodzono za wysokie wyniki w biegach powiatowych Gimnazjady. Uczniowi Jakubowi Bańkowskiemu przyznano nagrodę za wielokrotne, systematyczne reprezentowanie szkoły we współzawodnictwie sportowym Gimnazjady.
Ponadto Zarząd Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA nagrodził uczennicę Justynę Bajkowską i ucznia Adriana Stanilewicza przyznając im Tytuły Najlepszej Biegaczki i Najlepszego Biegacza Długodystansowego w roku szkolnym 2016/2017.
Na zakończenie podsumowania – po raz pierwszy w historii Klubu - przyznano CERTYFIKATY potwierdzające nadanie przynależności do grupy członków stanowiących DUMĘ KLUBU.


Otrzymali je:
1. Justyna Bajkowska
2. Daria Hordejuk
3. Ewelina Przyłucka
4. Gabriela Marciniuk
5. Adrian Stanilewiczgimnazjada lomazy1

niwkalomazy.webnode.com