Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze

osp zaw 2W niedzielę 4 czerwca 2017 r. na placu przy zajeździe ROSSA w Szeleście odbyły się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze. Wzięły w nich udział jednostki OSP z gmin: Łomazy, Rossosz, Wisznice i Sosnówka. W sumie do rywalizacji przystąpiło 17 drużyn męskich i 2 kobiece. Drużyny rywalizowały o miano najlepszej w obrębie swojej gminy.


Z gminy Łomazy do zawodów przystąpiło 6 drużyn męskich z jednostek OSP: Dubów, Huszcza, Korczówka, Kozły, Krasówka - Burwin i Studzianka.
Komisji sędziowskiej złożonej ze strażaków Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej przewodniczył brygadier Witold Grajcar. Zawody rozegrane zostały w następujących konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.

osp zaw 3
Tradycyjnie drużyny, które zajęły miejsca I - III otrzymały ufundowane przez Gminę pamiątkowe puchary. Ponadto wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody finansowe.


Końcowa klasyfikacja zawodów:

I miejsce – OSP Dubów
II miejsce – OSP Studzianka
III miejsce – OSP Kozły
IV miejsce – OSP Huszcza
V miejsce – OSP Krasówka - Burwin
VI miejsce – OSP Korczówka

Drużyny z pierwszych miejsc wystartują w zawodach powiatowych, które odbędą się 18 czerwca 2017 r. w Międzyrzecu Podlaskim.

osp zaw