Grand Prix Polski Juniorów i Seniorów

VIRTUS LomazyBartoszycka Szkoła Taekwon-Do była organizatorem Grand Prix Polski Juniorów i Seniorów w Taekwon-Do. Zawody odbyły się w dniach 31.03-02.04.2017 r. w hali sportowej w Bezledach. W pierwszym dniu rywalizacji Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach wzbogaciła się o dwa krążki, jeden złoty i jeden srebrny.
Oba wywalczone w konkurencji układów mistrzowskich kobiet II Dan. Pierwsze miejsce zajęła Monika Chwalewska a drugie Magda Bańkowska. Należy podkreślić, że pojedynek był bardzo wyrównany. Drugiego dnia rywalizowali juniorzy, gdzie Ernest Szopliński wywalczył srebrny medal w konkurencji układów mistrzowskich I Dan również minimalnie ulegając zawodnikowi z Kłobucka. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy biorący udział w zawodach.

tkd

Seniorzy Dariusz Stanilewicz zajął miejsce piąte w technikach specjalnych a Mateusz Juszczak, debiutujący w tym sezonie startowym w zawodach stoczył dobre pojedynki w walkach kat. - 85 kg oraz w układach stopni uczniowskich kup. Juniorka Katarzyna Sucharzewska stoczyła rewelacyjne pojedynki w walkach kat. - 55 kg ulegając minimalnie zawodniczkom z kadry narodowej oraz widocznie robiąc progres w układach stopni uczniowskich kup. Dziękujemy wójtowi gminy Łomazy panu Jerzemu Czyżewskiemu za wsparcie i możliwość udziału w zawodach.