Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do

TKD2 lomazyW Lublinie w dniu 19 marca 2017 r. podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-Do wystartowała młodsza część reprezentacji Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach. Ernest Szopliński zdobył w kategorii juniora dwa brązowe medale, układy I Dan oraz w walkach kat.- 75 kg.

Ogromną determinacją wykazały się juniorki młodsze. Nikola Sobechowicz (I klasa gimnazjum) zdobyła złoto w walkach kat. - 42 kg pokonując zawodniczkę z Radzynia Podlaskiego a następnie z Białegostoku. Kasia Sucharzewska (III klasa gimnazjum) najpierw zdobywa brązowy medal w technikach specjalnych aby następnie równie w bardzo dobrym stylu wywalczyć złoto w walkach kat. - 55 kg gdzie pokonała w finale zawodniczkę z Lubartowa a wcześniej kolejno zawodniczki z Białegostoku oraz jeszcze jedną z Lubartowa.TKD1 lomazy
Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy za wsparcie i możliwość udziału w zawodach.
Na zawodach w rolę arbitrów z Akademii wcielili się Magda Bańkowska, Monika Chwalewska oraz Dariusz Stanilewicz.
Wszyscy uczestnicy zaczynali swoją przygodę z Taekwon-Do w Łomazach pod okiem Artura Romaniuka IV Dan.