VII Memoriał im. Damiana Stasiewskiego

niva lomazy12 lutego 2017 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Zespole Szkół w Łomazach odbył się VII Memoriał im. Damiana Stasiewskiego.

W Memoriale wzięły udział 4 drużyny, w tym 2 drużyny reprezentujące „NIWĘ”. Obecni byli Pani Maria Stasiewska oraz Monika Stasiewska siostra Damiana.

Pani Maria Stasiewska w ciepłych słowach podziękowała uczestnikom i organizatorom za pamięć o jej synu i zachęciła do realizacji swoich ambicji w zakresie uprawiania sportu.

Zmagania rozpoczęły się w duchu fair play, a przedstawiciele Klubu wraz z Panią Marią Stasiewską udali się na Cmentarz Rzymskokatolicki w Łomazach złożyć wieniec i zapalić znicze na grobie Damiana.

memorial lomazy1

Gospodarze okazali się bardziej gościnni niż 2 lata temu, kiedy to wygrali turniej. Drużyny kierowane przez Czesława Lewkowicza zajęły 2 i 4 miejsce.

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce AP TOP-54 (9 pkt., 11 bramek strzelonych, 3 stracone)
II miejsce „NIWA II” Łomazy (6 pkt., 5 bramek strzelonych, 4 stracone)
III miejsce „Tytan” Wisznice (3 pkt., 11 bramek strzelonych, 11 straconych)
IV miejsce „NIWA I” Łomazy (0 pkt., 7 bramek strzelonych, 16 straconych).

Mecz o I miejsce między drużynami AP TOP-54, a NIWA II zakończył się wynikiem 1:0, w ostatniej minucie gry bramkę strzelił król strzelców turnieju Vitalij Tabalov.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharami i dyplomami.memorial lomazy1

Niwę I reprezentowali: Mielnik Krzysztof, Bańkowski Kacper, Kur Kacper, Pietruszka Damian, Szudejko Szymon, Tokarski Bartłomiej, Arseniuk Jakub.

Niwę II reprezentowali: Przyłucki Daniel, Bańkowski Jakub, Szymula Gabriel, Ułanowicz Adrian, Kur Bartłomiej, Bondaruk Paweł, Polubiec Piotr, Tokarski Kamil.
Trener – Czesław Lewkowicz

Tytana reprezentowali:
Romaniuk Patryk, Romaniuk Karol, Zieniuk Kacper, Władyczuk Marcin, Nadolny Krystian, Mazurek Rafał, Semeniuk Paweł.
Trener: Zenon Stawecki

AP TOP-54 reprezentowali: Prokopiuk Paweł, Panasiuk Patryk, Kozłowski Eryk, Korol Daniel, Mieleszczuk Konrad, Grabiński Jan, Vitalij Tabalov.
Trener: Piotr Ciejak

Nagrody indywidualne otrzymali:
Prokopiuk Paweł - najlepszy bramkarz (AP TOP-54), Bańkowski Kacper – najlepszy zawodnik (NIWA I), Vitalij Tabalov (AP TOP-54) – Król strzelców zdobywca 7 bramek.

Na zakończenie Memoriału każda z drużyn otrzymała ufundowane przez Państwa Stasiewskich słodycze.

Do zobaczenia za rok. Uczestnikom Memoriału dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów, nie tylko sportowych.