Tatarski Turniej Łuczniczy po raz ósmy w Studziance

turniej tat studziankaVIII Tatarski Turniej Łuczniczy odbył się w sobotę 17 września 2016 roku, który był podsumowaniem tegorocznej akcji "Integracja w Studziance" trwającej od czerwca. Udział w nim wzięło ponad 20 uczestników z województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Uczestnicy po rozgrzewce przystąpili do rywalizacji. Zawodnicy strzelali z łuków tatarskich i krymsko-tatarskich. Najmłodsi strzelali do tarczy z odległości 15 metrów, a starsi z 20 metrów.

Warto odnotować, że w kategorii OPEN w ośmioletniej historii turnieju po raz pierwszy zwyciężyła kobieta Pani Ewa Graniak – Wosinek przed Arturem Wosinkiem oboje z Bordziłówki. Trzecie miejsce zajął Łukasz Węda ze Studzianki. Laureaci otrzymali puchary a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.