Lokalna organizacja turystyczna - spotkanie

starostwo bialskie lomazyStarostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej organizuje spotkanie w sprawie utworzenia na terenie powiatu bialskiego lokalnej organizacji turystycznej (LOT). Odbędzie się ono 26 września 2016 r. o godz.10.00 w Pensjonacie „Uroczysko Zaborek" w Janowie Podlaskim - Kolonia 28.

Lokalna organizacja turystyczna jest organizacją współpracy samorządu terytorialnego i szeroko rozumianej lokalnej branży turystycznej w zakresie promocji turystycznej obszaru obejmującego działalność tej organizacji, a w szczególności kreowania (tworzenia, promocji i rozwoju) lokalnych produktów turystycznych. Jest zakładana w formie prawno-organizacyjnej - stowarzyszenia. Dlatego też na spotkanie, obok władz samorządowych, zapraszamy przedstawicieli stowarzyszeń, firm prowadzących działalność paraturystyczną, właścicieli gospodarstw agroturystycznych i innych podmiotów potencjalnie zainteresowanych współpracą w ramach członkostwa w LOT.

Aby zainteresować Państwa tematem zaprosiliśmy jako prelegentów przedstawicieli Polskiej Organizacji Turystycznej, Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Lokalnej Organizacji Turystycznej "Zamość i Roztocze", którzy przybliżą obecnym dobre praktyki i korzyści wynikające z członkowstwa w LOT.

Podczas spotkania rozdamy uczestnikom wstępne deklaracje przystąpienia do LOT. Wszyscy, którzy zadeklarują chęć członkowstwa otrzymają w terminie późniejszym zaproszenie na zebranie założycielskie.
Ze względów organizacyjnych będą prowadzone imienne zapisy uczestników. Zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu prosimy dokonać telefonicznie nr tel. 83 351 13 42 do dnia 23.09.2016 r. Osobą do kontaktu jest Elżbieta Głowińska gł. specjalista w Wydziale Spraw Społecznych.