Wielki finał „Lata na wsi 2016”

lato na wsi koszoly„Lato na wsi” to pilotażowy program zajęć wakacyjnych dla dzieci organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Tłoka „Radość Dzieci” autorstwa Danuty Nazarewicz pod patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach.

 Zajęcia cieszyły się dużą popularnością. Wzięło w nich udział 37 dzieci. Odbywały się w czwartki w Centrum Sportu i Rekreacji w Koszołach. W ramach tych spotkań dzieci pod opieką Pani Elżbiety Tokarskiej rozwijały swoje umiejętności plastyczne, doskonaliły wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bawiły się na placu zabaw i sali zabawowej, grały w piłkę na boisku sportowym oraz ćwiczyły na mini sali gimnastycznej. Wzięły udział w konkursie plastycznym „Wakacje na wsi”. Miłośnicy czytania korzystali z książek z powstałego punktu bibliotecznego. Zajęcia promowały zdrowy i aktywny tryb życia. Kształtowały postawę „nie” przemocy, narkomanii, alkoholizmowi. Zajęcia integrowały pokolenia, gdyż uczestniczyły w nich babcie i rodzice.

lato na wsi koszoly2

13 sierpnia w sobotę odbył się finał programu „Lato na wsi”. Przy ognisku dzieci piekły kiełbaski, piły napoje, jadły ciasteczka i lody. Otrzymały również dyplomy i nagrody za konkurs plastyczny „Wakacje na wsi”. Koordynatorka programu Danuta Nazarewicz wręczyła rodzicom podziękowania za bardzo duże zaangażowanie w pracach porządkowych w celu utworzenia mini sali sportowej i sali zabaw dla dzieci oraz w organizację ogniska.

Dzieci i dorośli dziękują organizatorom i Wójtowi Gminy Łomazy J. Czyżewskiemu za możliwość realizacji programu. Liczą na jego kontynuację „Lato na wsi 2017”. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Galeria