Piknik Rodzinny „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

piknik lomazy07W niedzielę 7 sierpnia 2016 roku w parku przy Placu Jagiellońskim w Łomazach odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
Piknik Rodzinny „Zachowaj Trzeźwy Umysł” promujący trzeźwy, zdrowy styl życia i atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu po raz siódmy w Łomazach zgromadził licznych mieszkańców i gości. Na Pikniku bawiły się dzieci, młodzież, dorośli, nawet seniorzy.

 

Elementy zabawy łączyły się z edukacją profilaktyczną, a widzowie mogli cieszyć się różnymi formami zaprezentowanej twórczości. W programie przewidziano wiele konkursów sprawnościowych, konkursy profilaktyczne, animacje dla najmłodszych, zabawy na dmuchawcach.

piknik lomazy17

Dużym zainteresowaniem cieszyły się programy zdrowotne: akcja honorowego oddawania krwi „Twoja Krew – Moje Życie” - w akcji udział wzięło 31 osób, od 26 osób pobrano ponad 11 l krwi oraz badania: diagnoza skóry, pomiar ciśnienia krwi, wagi ciała i tkanki tłuszczowej, badanie słuchu – udział w tych badaniach wzięło ponad 100 osób.

W programie Pikniku odbyły się pokazy działań i sprzętu Straży Granicznej, znakowanie rowerów przez Policję oraz pokaz gaszenia ognia przez Straż Pożarną.

piknik lomazy29
Imprezę uprzyjemniły występy solistów i zespołów TenTaTive i Śpiewam Bo Lubię.
Atrakcją Pikniku były m.in.: prezentacja umiejętności taekwon-do w wykonaniu członków Akademii Virtus w Łomazach oraz parada motocyklistów zaprezentowana przez Klub Motocyklistów Monsters.
Pięknym akcentem festynu było widowisko „Bajkowy Pociąg” w wykonaniu rodziców dzieci przedszkolnych, na uznanie zasługują zarówno treści edukacyjne, jak też gra aktorów, piękne kostiumy i rekwizyty.
Dla uczestników festynu przewidziano gorące kiełbaski, lody, słodycze oraz losy na loterię nagród za udział w konkursach.Impreza zakończyła się zabawą pod gwiazdami z zespołem Koncert.

Organizatorzy festynu: Wójt Gminy Łomazy,
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach

Galeria - Radiobiper