Dzień Strażaka

swieto strazackie lomazyW dniu 1 maja 2016 roku na placu przy remizie OSP w Dubowie odbyły się gminne obchody „Dnia Strażaka”.
Organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Dubowie przy współudziale Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Łomazach.


Zapoczątkowane zostały Mszą Świętą koncelebrowaną przez:
- Księdza kapelana powiatowego - Henryka Jakubowicza,
- Księdza proboszcza parafii Dubów – Tadeusza Tomasika,

Po Mszy Św. nastąpiło przywitanie przez Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego przybyłych na uroczystość:
- Księdza kapelana powiatowego strażaków - Henryka Jakubowicza,
- Księdza proboszcza – Tadeusza Tomasika,
- Wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Łomazach Druha Krzysztofa Łojewskiego,
- Przewodniczącą Rady Gminy Łomazy Panią Małgorzatę Derlukiewicz,
- Sekretarza Urzędu Gminy Łomazy Panią Mariannę Łojewską,
- Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach Pana Ryszarda Bieleckiego,
- Komendanta Gminnego OSP w Łomazach Druha Romana Stanilewicza,
- Strażacką Orkiestrę Dętą z Łomaz,
- Poczty sztandarowe z jednostek OSP Dubów, Huszcza i Łomazy oraz
- Strażaków i wszystkich przybyłych na dzisiejszą uroczystość,
- sponsorów uroczystości:
- Panią Urszulę Adamiak – Prezes Przedsiębiorstwa „KOMUNALNIK” w Białej Podl.,
- Pana Tadeusza Bańkowskiego – Prezesa Gminnej Spółdzielni „SCh” w Łomazach,
- Pana Krzysztofa Łojewskiego – Prezesa Banku Spółdzielczego w Łomazach

Po oficjalnym przywitaniu nastąpiło wręczenie odznaczeń resortowych n/w. druhom:

 

SREBRNYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA odznaczony został druh:
Mieczysław Łukaszuk – naczelnik OSP w Studziance

 

BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA odznaczeni zostali n/w. druhowie:
Krzysztof Zubelewicz – członek OSP w Kopytniku
Roman Nazarewicz – członek OSP w Koszołach
Edward Tokarski – członek OSP w Koszołach
Łukasz Jaśkiewicz – członek OSP w Studziance
Andrzej Józefaciuk – członek OSP w Studziance
Paweł Krywczuk – członek OSP w Studziance

 

ODZNAKĄ „ZASŁUŻONY STRAŻAK POWIATU BIALSKIEGO”- odznaczeni zostali nw. druhowie:
Ireneusz Demianiuk – członek OSP w Dubowie,
Mariusz Demianiuk – członek OSP w Dubowie,

 

ODZNAKĄ „STRAŻAK WZOROWY”- odznaczeni zostali n/w druhny i druhowie:
Halina Bondaruk – członek OSP w Huszczy,
Krzysztof Bondaruk – członek OSP w Huszczy,
Michał Kowieski – członek OSP w Huszczy,
Tomasz Laskowski – członek OSP w Huszczy,
Robert Malewicz – członek OSP w Huszczy,
Łukasz Rudzki – członek OSP w Huszczy,
Bartłomiej Rząd – członek OSP w Huszczy,
Ryszard Kulgawczuk – członek OSP w Koszołach,
Bogdan Najdyhor – członek OSP w Koszołach,
Mariusz Najdyhor - członek OSP w Koszołach,
Paweł Tokarski - członek OSP w Koszołach
Paweł Artymiuk – członek OSP w Kozłach,
Sylwester Bondaruk – członek OSP w Kozłach,
Marek Gromadzki – członek OSP w Krasówce- Burwnie,
Krzysztof Grula – członek OSP w Krasówce-Burwinie,
Mateusz Raczyński - członek OSP w Krasówce-Burwinie,
Piotr Wiński - członek OSP w Krasówce-Burwinie
Krzysztof Arseniuk – członek OSP w Studziance,
Mateusz Brodacki – członek OSP w Studziance,
Cezary Kukawski – członek OSP w Studziance,
Tomasz Malewicz - członek OSP w Studziance,

 

ODZNAKĄ „ZA WYSŁUGĘ”- odznaczeni zostali druhny i druhowie:
55 LAT
Mieczysław Chwedaczuk,

50 LAT
Mieczysław Hordejuk,
Jan Niedźwiedź,

45 LAT
Józef Hryniewicz,
Józef Parafiniuk,

40 LAT
Krystyna Kulig,
Kazimierz Bondarzewski,
Lucjan Demidowicz,
Stanisław Pietruszka,
Zenon Popławski,
Zenon Tur,

30 LAT
Jarosław Bondarzewski,
Stanisław Kulawiec,
Adolf Myciuk,

25 LAT
Jan Domański,
Mieczysław Martyniuk,
Kazimierz Bondaruk,
Karol Hołownia,
Roman Kowieski,

20 LAT
Dariusz Chwedaczuk,
Zenon Jarocki,
Robert Stanilewicz,

15 LAT
Mariusz Demianiuk,
Sławomir Simoniuk,
Rafał Stankiewicz,
Tadeusz Stankiewicz,
Robert Uss s. Adama,
Ireneusz Wójtowicz,

10 LAT
Grażyna Droździuk,
Ireneusz Demianiuk,
Tomasz Demianiuk,
Rafał Uss,
Robert Uss,
Grzegorz Wójtowicz,
Barbara Hołownia,
Krzysztof Jarocki,
Zbigniew Koc,
Jarosław Kowieski,
Mariusz Laskowski,

5 LAT
Renata Hołownia,
Małgorzata Kobylińska,
Anna Korszun,
Sylwester Bondaruk,
Przemysław Oniszczuk,
Łukasz Żelisko.

Po ceremonii odznaczeń nastąpił koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Łomaz, następnie odbył się występ grupy wokalnej „Zielona Kalina” z Dubowa. W trakcie trwania uroczystości można było delektować się grochówką lub do wyboru kiełbaskami.

 Galeria