Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski

VIRTUS LomazyW Dąbrowie Białostockiej 16 kwietnia 2016 r. odbył się II Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych a także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach brali udział zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach. W kategorii junior młodszy złoty medal wywalczył Ernest Szopliński w konkurencji walk - 70 kg i srebrny medal w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich.

Brązowy medal w tej samej kategorii wiekowej zdobyła Katarzyna Sucharzewska w konkurencji walk - 55 kg. W Mistrzostwach Młodzików medale wywalczyła Anastazja Stanilewicz, srebrny w technikach specjalnych oraz brązowy w układach formalnych powyżej 6 kup. W zawodach młodzików udział wzięli również Klaudia Łaska, Karolina Chotkowska, Nikola Sobechowicz, Dominika Powszuk oraz Tomasz Kulawiec i Dominik Derlukiewicz. Opiekę nad zawodnikami wspomagała mama Nikoli pani Agnieszka. Jako sędziowie w zawodach udział brały Magda Bańkowska, Monika Chwalewska oraz Katarzyna Gicewicz. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki współpracy z Wójtem Gminy Łomazy, Lubelską Unią Sportu, firmą SERHEJ Zdzisław Serhej z Łomaz oraz Instytutem Maszyn Spożywczych Sp. z o. o. z Warszawy za co bardzo dziękujemy!!!