Grand Prix Polski Juniorów i Seniorów Taekwon-do

VIRTUS LomazyW dniach 1-3 kwietnia 2016 r. w Bartoszycach odbyło się Grand Prix Polski Juniorów i Seniorów Taekwon-do. W pierwszym dniu dla Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach w kategorii seniorów medal wywalczyli: Magda Bańkowska srebro w konkurencji układów formalnych II Dan, Dariusz Stanilewicz brązowy medal w konkurencji technik specjalnych oraz Monika Chwalewska również brąz w walkach kat. -75 kg. Karolina Juszczak jeszcze juniorka w konkurencji walk seniorek -50 kg zajęła V miejsce.

W drugim dniu podczas rywalizacji juniorów Karolina zajęła również V miejsce w układach I Dan oraz V miejsce w walkach kat. -50 kg. Ernest Szopliński jeszcze junior młodszy w konkurencji układów formalnych stopni uczniowskich kup zajął V miejsce oraz VII miejsce w walkach kat. -68 kg. Katarzyna Sucharzewska również juniorka młodsza zajęła XIII miejsce w walkach kat. -55 kg oraz XVII miejsce w układach stopni uczniowskich kup. Kasia po raz pierwszy startowała na imprezie rangi ogólnopolskiej gdzie jej występ daje nadzieję na dobre wyniki w przyszłości.grand prix lomazy

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Lubelskiej Unii Sportu oraz Wójta Gminy Łomazy a także współpracy z firmą SERHEJ Zdzisław Serhej w Łomazach, Green Office Ecologic, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Delikatesy Centrum Zbigniew Gołoś w Łomazach.