VI Memoriał im. Damiana Stasiewskiego

niva lomazy28 lutego 2016 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Zespole Szkół w Łomazach odbył się VI Memoriał im. Damiana Stasiewskiego.

W Memoriale wzięło udział 5 drużyn, w tym 2 drużyny reprezentujące „NIWĘ”. Obecni byli Państwo Stasiewscy, rodzice Damiana oraz Monika Stasiewska siostra Damiana. Pani Maria Stasiewska w ciepłych słowach podziękowała uczestnikom i organizatorom za pamięć o jej synu i zachęciła do realizacji swoich ambicji w zakresie uprawiania sportu.

Zmagania rozpoczęły się w duchu fair play, a przedstawiciele Klubu wraz z Państwem Stasiewskimi udali się na Cmentarz Rzymskokatolicki w Łomazach złożyć wieniec i zapalić znicze.

Gospodarze okazali się bardziej gościnni niż rok temu, kiedy to wygrali turniej. Drużyny kierowane przez Ireneusza Korszenia zajęły 2 i 5 miejsce.

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce „Victoria” Parczew I (9 pkt., 8 bramek strzelonych, 3 stracone)
II miejsce „NIWA II” Łomazy (9 pkt., 8 bramek strzelonych, 4 stracone)
III miejsce „Orzeł” Łosice (9 pkt., 7 bramek strzelonych, 4 stracone)
IV miejsce „Lutnia” Piszczac (3 pkt., 3 bramki strzelone, 7 straconych)
V miejsce „NIWA I” Łomazy (0 pkt., 3 bramki strzelone, 11 straconych).

O kolejności miejsc na podium zdecydowała tzw. „mała tabela”, w której najkorzystniejszy bilans bramek miała drużyna z Parczewa.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharami i dyplomami.

Zawody sędziował Pan Krzysztof Hordejuk – dziękujemy serdecznie.

Nagrody indywidualne – statuetki dla najlepszego bramkarza, zawodnika i króla strzelców oraz spodenki piłkarskie reprezentacji Polski ufundował Zarząd BOZPN, a wręczał je Pan Stanisław Lesiuk – Kierownik Biura BOZPN.

VI Memoriał im Damiana Stasiewskiego

Otrzymali je: Kamil Gregoriew - najlepszy bramkarz (Orzeł Łosice), Albert Chomiuk – najlepszy zawodnik (Victoria Parczew), Tymoteusz Lewkowicz (NIWA II) – Król strzelców oraz bramkarze wszystkich drużyn biorących udział w Memoriale.

Nagrodę specjalną fair play tj. książkę autorstwa Kuby Błaszczykowskiego i Małgorzaty Domagalik pt. KUBA, ufundowaną przez Andrzeju Lubańskiego otrzymał zawodnik „Lutni” Piszczac Grzegorz Narojek.

Na zakończenie Memoriału każda z drużyn otrzymała ufundowane przez Państwa Stasiewskich słodycze.

Do zobaczenia za rok. Uczestnikom Memoriału dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów, nie tylko sportowych. Serdecznie dziękujemy Zarządowi BOZPN we wsparciu rzeczowym Memoriału.