Wolontariusze z gminy Łomazy szyją maseczki i pomagają w zakupach

Herb Gminy ŁomazyDzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy udało się zebrać grupę wolontariuszy, którzy szyją maseczki i dostarczają zakupy.

Z materiału zakupionego przez gminę panie, które posiadają własną maszynę do szycia, chęci i umiejętności szyją maseczki ochronne.

 

W pierwszej kolejności maseczki są przekazywane do naszych służb gminnych, tj. OSP Łomazy będącej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oraz GOPS, które w sytuacjach kryzysowych (akcje ratunkowe, dostarczanie żywności itp.) potrzebują zabezpieczenia w środki ochrony osobistej.

 

Osoby chętne do wsparcia akcji proszone są o zgłaszanie się do Pani Moniki Głowackiej telefonicznie 83 341 70 76 lub przez fanpage gminy. Materiał do szycia maseczek zostanie dostarczony.

 

Gmina zamówiła również środki ochrony, które zostaną przekazane Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Szpital i pogotowie ratunkowe potrzebuje ich w zwiększonej ilości.

 

Dodatkowo inni wolontariusze pomagają przy zakupach dla seniorów, osób samotnych i będących w kwarantannie.

Bazę wolontariuszy, podopiecznych oraz aktualną listę osób do odbycia kwarantanny prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Osoby chętne do pomocy prosimy o zgłaszanie się do GOPS w Łomazach 83 3417 051. Wolontariusze są wyposażeni w maseczki i rękawiczki do użytku.

Składamy serdeczne podziękowania Właścicielom i Pracownikom sklepu Delikatesy Centrum w Łomazach za sprawne przygotowywanie paczek żywnościowych osobom potrzebującym.