Tatarskie biegi w Studziance

dychaStowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają na zawody biegowe oraz marsz Nordic Walking "Tatarska Dycha", które rozpoczną się 29 lutego 2020 o godz. 8 w Studziance. Ponadto tego dnia o tej samej godzinie wystartuje jedyny bieg ultra w okolicy tzw. Ultra Tatar na 50km. Pierwsze 10 km wszyscy pobiegną razem.

bieg1Trasa nie posiada atestu, przebiegać będą drogami polnymi oraz przez las ze startem i metą przy szkole podstawowej w Studziance, miejscu gdzie do 1915 roku stał meczet. Istnieje możliwość występowania nierówności, błota, korzeni i piachu na trasie biegu. Zawodnicy pobiegną m.in. wokoło tatarskiego cmentarz przez Łysą Górę i Muzeum Wsi Podlaskiej. Ponadto uczestnicy Ultra Tatara przebiegną przez miejscowości gdzie mieszkali Tatarzy tj/ Koszoły, granica przez Ortel Królewski do Janówki i dalej przez Wólkę Kościeniewicką do Grabowszczyny i dalej do Koszoł. Ostatnie kilometry biegu ultra będą przebiegały przez z Koszoł przez Lubenkę do Studzianki.
W biegu i Nordic Walking przewidywana jest klasyfikacja kobiet i mężczyzn za miejsca 1-5 oraz kategorie wiekowe. Trasy będą oznakowane. Prosimy mieszkańców Koszoł, Ortela Królewskiego, Janówki, Wólki Kościeniewickiej, Lubenki i Studzianki o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności w dniu 29 lutego 2020 roku między godziną 8 a 15tą.bieg2

Bieg jest drugim etapem interesującego cyklu zawodów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020. Jest to rywalizacja biegaczy oraz zawodników Nordic Walkingu po terenach leśnych i polnych, która potrwa do 14 listopada 2020.
Celem organizowanego wydarzenia jest promocja walorów turystyczno-przyrodniczych Gminy Łomazy i Powiatu Bialskiego. Poprzez aktywność fizyczną zamierzamy nawiązać do dziedzictwa kulturowego regionu.

Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, należy ukończyć po jednym biegu lub marszu Nordic Walking na każdym z pięciu dystansów (5 km, 10 km, 15 km, 21,097 km i maratonu) rozgrywanych w ramach poszczególnych imprez biegowych wchodzących w skład TCGP Studzianka 2020. Zawodnik sam wybiera, w jakiej kolejności i kiedy pobiegnie dany dystans.
Szczegółowe informacje telefonicznie 501 266 672 www.studzianka.pl a zapisy na www.time2go.pl