X PIKNIK RODZINNY „Postaw na Rodzinę”

piknikW niedzielę 2 czerwca 2019 roku w parku przy Placu Jagiellońskim w Łomazach odbył się X Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę”.

Piknik Rodzinny „Postaw na Rodzinę” zgromadził licznych mieszkańców i gości. Na Pikniku bawiły się dzieci, młodzież, dorośli. Ideą festynu było promowanie zdrowego stylu życia, zorganizowanie alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu poprzez wspólną zabawę, poprawienie relacji z bliskimi, promowanie pozytywnego obrazu rodziny, zacieśnianie więzi międzypokoleniowej.

 

Otwarcia festynu dokonał Wójt Jerzy Czyżewski wraz z przewodniczącą GKRPA Moniką Głowacką. Następnie odbyły się zabawy interaktywne z nagrodami dla dzieci z clownami oraz malowanie buziek. Firma EDU-ARTS z Krakowa przedstawiła spektakl profilaktyczny dla dzieci i młodzieży: „Na smyczy”.

 

Artystycznych doznań dostarczył występ muzyczny solistki Leonie Tavecchio. Następnie przez ponad godzinę zebranych mieszkańców i gości bawiła Kapela Podwórkowa „Klawa Ferajna”. Podczas trwania festynu wszyscy najmłodsi uczestnicy bawili się na urządzeniach dmuchanych, samochodach na akumulator. Mogli także zwiedzić samochód strażacki udostępniony przez OSP Łomazy.

 

Największym zainteresowaniem cieszyły 2 stanowiska wirtualnej rzeczywistości : GOGLE HTC VIVE i GOGLE HTC Oculus Rift gdzie wirtualnie a zarazem bardzo realistycznie można było odbyć skok na bungee, wędrówkę po dnie morza, lot statkiem kosmicznym, przejechać się kolejką górska lub spotkać się z dinozaurami.

Elementy zabawy łączyły się z edukacją profilaktyczną, a widzowie mogli cieszyć się różnymi formami zaprezentowanej twórczości.


Zainteresowani stanem swego zdrowia podczas pikniku mogli zbadać stan skóry , wagę, wzrost, poziom ciśnienia tętniczego dzięki zaproszonym pracownikom aptek „Nasze Apteki” z Białej Podlaskiej.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się programy zdrowotne. W punkcie medycznym można dokonać zapisów na mammografię (badanie piersi), dla kobiet w wieku 50-69 lat, cytologię dla kobiet w wieku 25-59 i kolonoskopię dla mieszkańców w wieku 40-65 lat z powiatów bialskiego radzyńskiego, parczewskiego i włodawskiego.


Dla wszystkich uczestników festynu organizatorzy przygotowali gorące kiełbaski i słodycze.
Impreza zakończyła się loterią fantową z nagrodami oraz dyskoteką pod gwiazdami z DJ Fantomaszem.

Galeria