Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze

osp lomazyW niedzielę 12 maja br. na stadionie sportowym w Łomazach odbyły się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze. Wzięły w nich udział jednostki OSP z gmin: Rossosz, Wisznice, Sosnówka i Łomazy. W sumie do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn męskich i 3 kobiece. Drużyny rywalizowały o miano najlepszej w obrębie swoich gmin.

Z gminy Łomazy do zawodów przystąpiło 5 drużyn męskich z jednostek OSP: Dubów, Huszcza, Kozły, Krasówka-Burwin, i Łomazy. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Łomazach Pan Jerzy Czyżewski – Wójt Gminy. Komisji sędziowskiej złożonej z funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej przewodniczył mł. bryg. Jarosław Weremko. Zawody rozegrane zostały w następujących konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.

Ostateczna klasyfikacja:

I miejsce - Dubów - 103,55 s. (czas łączny),
II miejsce - Huszcza - 117,00 s. - / -
III miejsce - Łomazy - 133,80 s. - / -
IV miejsce - Kozły - 140,55 s. - / -
V miejsce - Krasówka-Burwin - 185,30 - / -

Tradycyjnie drużyny które zajęły miejsca I - III otrzymały ufundowane przez Samorząd Gminny pamiątkowe puchary. Ponadto wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody finansowe. Wręczenia nagród dokonali:

  •  Druh Jerzy Czyżewski - Prezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Łomazach,
  •  Druh Krzysztof Łojewski - Wiceprezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Łomazach,
  •  Druh Roman Stanilewicz - Komendant Gminny OSP w Łomazach.

Drużyny z pierwszych miejsc z poszczególnych gmin wystartują w zawodach powiatowych, które odbędą się w 16 czerwca 2019 r. w Kobylanach, natomiast wcześniej bo 6 czerwca również w Kobylanach odbędą się zawody powiatowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Galeria