Ferie zimowe 2019

balW trakcie ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały: piaskowe sypanki tj. serca i serduszka, papierowe hiacynty oraz prace poświęcone ptakom zimującym w lesie. Zajęcia muzyczne dostarczyły sporo atrakcji w postaci gier i zabaw, w których muzyka zajmowała główne miejsce.

Nie zabrakło wspólnego śpiewania z towarzyszeniem instrumentu oraz tradycyjnego karaoke. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej. Kodowanie robotów Photon oraz gra edukacyjna z interaktywnym kursem programowania dowiodła, że współczesna technologia uczy jak myśleć.

 

Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy z Teatrem Ptasie Melodie i Przygodami Kuleczki czyli o wielkiej sile marzeń. Bałwanek spotkał na swojej drodze bohaterów, którzy rozmawiali z nim i przez zabawę przekazali mu pewne życiowe mądrości. W drugim tygodniu odbył się bal karnawałowy, podczas którego dzieci mogły wziąć udział w grach i zabawach ruchowo - tanecznych bądź udać się do kącika wizażu w karnawałowym klimacie. Nie zabrakło konkursu na najciekawszą karnawałową kreację.

Galeria