Sprawozdanie z uroczystości Dnia Babci i Dziadka

dzien babci huszczaTak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom, dlatego ich święto uczciliśmy w szczególny sposób!

„Jak to dawniej było każdy z was pamięta, bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.”

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Huszczy zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.


Dnia 27 stycznia w świetlicy wiejskiej w Huszczy odbyła się z tej okazji wspaniała środowiskowa impreza. Przybyli na nią rodziny: dzieci, rodzice, babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście. Na wstępie dyrektor szkoły Dorota Pawłowska powitała wszystkich uczestników imprezy ciepłymi słowami, a szczególnie zaproszonych przedstawicieli Samorządu Gminnego: Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Wińskiego, Radnych Gminy Łomazy Elżbietę Moszkowską i Katarzynę Makarewicz oraz dzielnicowego mł. asp Roberta Micyka i studentów PSW koła naukowego „ Diagnoza” w Białej Podlaskiej w osobach: Anna Matysiuk, Robert Sokulski i Marcin Paszko.

Dyrektor szkoły i zaproszeni goście złożyli serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Następnie Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Wiński wspólnie z Radną Gminy Elżbietą Moszkowską i uczniami naszej szkoły przeczytali wybrane wiersze Pani Anny Mikiciuk, pisarki z naszej gminy. Jej twórczość bardzo się wszystkim podobała i została nagrodzona brawami.


W dalszej części spotkania przeprowadzono pogadanki skierowane do seniorów. Studenci koła naukowego „Diagnoza” z PSW- ostrzegali przed spożywaniem lekarstw bez zaleceń lekarza i zachęcali do aktywności ruchowej oraz do spożywania zdrowej żywności, gdyż to najlepiej wpływa na zdrowie i kondycję organizmu. Dzielnicowy mł. asp. Robert Micyk, przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcał wszystkich do noszenia odblasków, w tym kamizelek, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni na jezdni. Przestrzegał również przed oszustami, którzy wykorzystując miłość dziadków do wnuków, potrafią wyłudzić od seniorów posiadane oszczędności.


Po skończonych występach gości, przyszedł czas , by w pięknie udekorowanej sali wystąpiły wnuczęta. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych artystycznych formach. Artyści, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, wyrażali kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia miłości. Z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wszystkie dzieci zaśpiewały gromkie 100 lat i obdarowały swoich ukochanych gości upominkami – medalami z napisem „Kochanej Babci”, „ Najlepszy Dziadek na świecie”.


Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły babcie i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce, którą prezentował nauczyciel muzyki Pan Paweł Tokarski. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Frekwencja jak co roku dopisała. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy dowieźli honorowych gości na uroczystość. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!


Szczególne podziękowania należy skierować do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Huszczy, która bardzo zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Przygotowała poczęstunek dla gości, na który zakupiła ciastka, kawę, kompot, upiekła ciasto, ugotowała rosół z makaronem i zrobiła pyszne kanapki.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!!

Galeria