MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ FUTSALU CHŁOPCÓW

100 LECIE futsalt ROZEGRANY Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W dniu 24.10.2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbył się „Międzyszkolny Turniej Futsalu Chłopców z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Przez Polskę”. Organizatorami tego wydarzenia byli:
- Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach, Pani Bogumiła Wińska,
- Prezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Zespole Szkół w Łomazach, Pan Marek Prokopiuk.

Turniej stanowił jeden z wielu elementów projektu uświetniającego obchody rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę realizowanego w roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkół w Łomazach. Sportowe świętowanie rocznicy odbyło się w gronie zaprzyjaźnionych szkół powiatu bialskiego. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje:
1. Zespołu Szkół w Sławatyczach z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Bogdanem Bandzarewiczem,
2. Publicznego Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Sosnówce z Dyrektorem i nauczycielem wychowania fizycznego Panem Mirosławem Dawidiukiem,
3. Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego i Publicznego Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wisznicach z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Tomaszem Babkiewiczem,
4. Szkoły Podstawowej im. ppłk. Stefana Skoczylasa i Publicznego Gimnazjum im. Powstańców Styczniowych w Rossoszu z nauczycielem wychowania fizycznego Panem Markiem Czechem,
5. Dwie drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Łomazach z nauczycielem wychowania fizycznego, Prezesem Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA w Łomazach Panem Markiem Prokopiukiem.


Turniej otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska. Jej wystąpienie dotyczyło rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nawiązała do sportowej rywalizacji opartej na zasadach fair play. Następnie Prezes Zarządu ULKS NIWKA Pan Marek Prokopiuk poinformował wszystkich o zasadach organizacji turnieju i sędziowania. Zawody zostały poprzedzone losowaniem, w którym kapitanowie wszystkich drużyn wylosowali przydział do dwóch grup meczowych. W grupie meczowej A zagrały drużyny: Łomazy I, Sławatycze, Łomazy II. W grupie meczowej B zagrały reprezentacje z Rossosza, Sosnówki, Wisznic. W rozgrywkach grupowych mecze rozegrano systemem "każdy z każdym", naprzemiennie w grupach. Następnie odbył się mecz o V miejsce w turnieju, w którym drużyna publicznego gimnazjum w Sosnówce wygrała rywalizację z drugą reprezentacją Zespołu Szkół w Łomazach (obydwie drużyny w swoich grupach meczowych zajęły trzecie miejsce). W meczu o III miejsce w turnieju, pierwsza reprezentacja Zespołu Szkół w Łomazach zwyciężyła łączoną reprezentację szkoły podstawowej i publicznego gimnazjum w Wisznicach (obie drużyny wywalczyły w fazie grupowej turnieju drugie miejsce). W pojedynku finałowym zagrały drużyny zwyciężające rywalizację w swoich grupach, tj. reprezentacje Zespołu Szkół w Sławatyczach oraz łącznie szkoły podstawowej i publicznego gimnazjum w Rossoszu. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Zespołu Szkół w Sławatyczach. Drużyny, które sklasyfikowano na miejscach VI i V wyróżnione zostały dyplomami i Pucharami Prezesa ULKS NIWKA. Zespoły, które zajęły miejsca IV i III otrzymały dyplomy i Puchary Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach. Reprezentacje, które wywalczyły miejsca II i I nagrodzone zostały dyplomami i Pucharami Wójta Gminy Łomazy. Ponadto wszyscy zawodnicy i opiekunowie drużyn za zajęcie trzech najwyższych miejsc otrzymali pamiątkowe medale.

 

Trofea, medale i wyróżnienia podczas podsumowania turnieju wręczali Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska oraz Prezes Zarządu ULKS NIWKA Pan Marek Prokopiuk. Łącznie w rywalizacji sportowej turnieju uczestniczyło 55 zawodników i opiekunów. Funkcję sędziego głównego rozgrywek pełnił Pan Marek Prokopiuk.


W trakcie turnieju opiekunowie drużyn skorzystali z poczęstunku, który przygotowały Panie obsługujące stołówkę szkolną. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali wodę mineralną oraz pączki. Puchary, statuetki specjalne, medale, dyplomy oraz artykuły spożywcze wykorzystane podczas turnieju zakupione zostały przez Nasz Klub. Na uwagę zasługuje wielkie zaangażowanie w organizację turnieju uczennic i uczniów klas gimnazjalnych Naszej Szkoły, którzy wykonywali funkcje w trzech sekcjach: fotograficznej, sekcji asystentów sędziego i sekcji nagłośnienia.


Prezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA szczególne podziękowania adresuje do:
1. Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za uświetnienie uroczystości swoją obecnością podczas podsumowania i wręczania trofeów oraz wyróżnień.
2. Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach, Pani Bogumiły Wińskiej za stworzenie korzystnych warunków do realizacji imprezy.
3. Koleżanki z Zarządu Klubu, Pani Marty Bednaruk-Bańkowskiej za wkład pracy włożony w wykonanie symbolicznej dekoracji na potrzeby wydarzenia.
4. Uczennic i uczniów zaangażowanych w funkcjonowanie sekcji fotograficznej, sekcji asystentów sędziego i sekcji nagłośnienia.
5. Pań pracujących w stołówce szkolnej, za przygotowanie poczęstunku dla gości.
6. Wszystkich reprezentacji zaproszonych szkół za udział w turnieju !!!

ZADANIE FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY ŁOMAZY PRZYZNANYCH ULKS NIWKA NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO POD TYTUŁEM "SPORT I REKREACJA DZIECI I MŁODZIEŻY W ZESPOLE SZKÓŁ W ŁOMAZACH 2018"

https://niwkalomazy.webnode.com
Galeria